Adjust text size

Primary Programme
Student's Achievement
Dani Jain (Grade 4) secured Silver place in 10th District level Kung-fu Championship Mumbai, organized by Shaolin Martial Arts Association of India.
Dani Jain (Grade 4) secured Silver place in 10th District level Kung-fu Championship Mumbai, organized by Shaolin Martial Arts Association of India.
Ziaan Ghiya of Grade 2B won Yonex Sunrise  State Sub-Junior Open Badminton Tournament 2024
Ziaan Ghiya of Grade 2B won Yonex Sunrise State Sub-Junior Open Badminton Tournament 2024 organized by Thane City and District Badminton Association
Girls U/11 Team  won the ISSO U/11 Basketball Tournament held in Universal Wisdom School, Pune
Girls U/11 Team won the ISSO U/11 Basketball Tournament held in Universal Wisdom School, Pune
Girls U/11 Team  won the ISSO U/11 Basketball Tournament held in Universal Wisdom School, Pune
Girls U/11 Team won the ISSO U/11 Basketball Tournament held in Universal Wisdom School, Pune
Boys U/11 secured Runner-Up position at ISSO U/11 Basketball Tournament held in Universal Wisdom School, Pune
Boys U/11 secured Runner-Up position at ISSO U/11 Basketball Tournament held in Universal Wisdom School, Pune
Mishika Parekh (Grade 4C)
Mishika Parekh (Grade 4C) secured 2nd and 3rd positions at the District level Skatiing championship
Miss Kanishqa Gala secured 2nd position in Inter School Chess Championship U-8 years (Girls group) of Mumbai Schools Sports Association (MSSA)
Miss Kanishqa Gala secured 2nd position in Inter School Chess Championship U-8 years (Girls group) of Mumbai Schools Sports Association (MSSA)
Miss Aadya Patil secured 7th position in Inter School Chess Championship U-12 years (Girls group) of Mumbai Schools Sports Association (MSSA)
Miss Aadya Patil secured 7th position in Inter School Chess Championship U-12 years (Girls group) of Mumbai Schools Sports Association (MSSA)
Master Pakshal Gada secured 12th position in Inter School Chess Championship U-8 years (Boys group) of Mumbai Schools Sports Association (MSSA).
Master Pakshal Gada secured 12th position in Inter School Chess Championship U-8 years (Boys group) of Mumbai Schools Sports Association (MSSA).
Master Hetansh Gohil secured 12th position in Inter School Chess Championship U-8 years (Boys group) of Mumbai Schools Sports Association (MSSA)
Master Hetansh Gohil secured 12th position in Inter School Chess Championship U-8 years (Boys group) of Mumbai Schools Sports Association (MSSA)
Miss Prisha Gada secured 14th position in Inter School Chess Championship U-8 years (Girls group) of Mumbai Schools Sports Association (MSSA).
Miss Prisha Gada secured 14th position in Inter School Chess Championship U-8 years (Girls group) of Mumbai Schools Sports Association (MSSA).
Aaryav Desai (Grade 2A) - Winner in U-8 Tennis
Aaryav Desai (Grade 2A) - Winner in U-8 Tennis
Ms. Kanishqa Gala Runner-up in U-7 in Girls group Mumbai District Level Chess Competition organized by All India Balkanji Bari.
Ms. Kanishqa Gala Runner-up in U-7 in Girls group Mumbai District Level Chess Competition organized by All India Balkanji Bari.
Maharth Parekh 4D
Maharth Parekh 4D - Stood 1st in Chess tournament in Group C with 3.5 points.
Myra Khan
Myra Khan - 3rd prize in Tae Kwan Do Promotion Test conducted by Hardik Unadkat's Fitness Academy
Sahaj Thakkar
Sahaj Thakkar - First place in 14th Maharashtra State Kudo Tournament 23-24
Shlok Gharekhan - (Grade 4D)
Shlok Gharekhan - (Grade 4D) - Secured 3rd position in Prof. Jigoro Kano Invitational Mumbai Judo Championship 2023
Sarvam Gharekhan (Grade 1C)
Sarvam Gharekhan (Grade 1C) - Secured 3rd position in Prof. Jigoro Kano Invitational Mumbai Judo Championship 2023
Sahaj Thakkar - Grade 2D
Sahaj Thakkar secured Gold and Bronze medals in Kudo Tournament in U-9 group
Kavya Khedekar – Won 1st prize in singing competition “Geet Gayan Spardha” held on the occasion of “Marathi Gaurav divas.”
Kavya Khedekar – Won 1st prize in singing competition “Geet Gayan Spardha” held on the occasion of “Marathi Gaurav divas.”
Shaurya Khakhar - Won the Gold medal in Judo competition conducted by MSSA.
Shaurya Khakhar - Won the Gold medal in Judo competition conducted by MSSA.
Shlok Gharekhan - Won the Bronze medal in Judo competition conducted by MSSA.
Shlok Gharekhan - Won the Bronze medal in Judo competition conducted by MSSA.
Maharth Parekh secured 2nd position in 100 m race at MISA U/10 category.
Maharth Parekh secured 2nd position in 100 m race at MISA U/10 category.
Neil Karkera secured 2nd position in 50 m Race at MISA U/8 category.
Neil Karkera secured 2nd position in 50 m Race at MISA U/8 category.
Kimaya Karkera, Anaya Shenoy, Jia Begani, Viaara Dhanani secured 3rd position in 4X100 Relay race at MISA U/10 category.
Kimaya Karkera, Anaya Shenoy, Jia Begani, Viaara Dhanani secured 3rd position in 4X100 Relay race at MISA U/10 category.
Mishika Parekh - Won Silver Medals in Mumbai City District Championship 22-23
Mishika Parekh - Won Silver Medals in Mumbai City District Championship 22-23
Maharth Parekh - Winner of Chess Tournament
Maharth Parekh - Winner of Chess Tournament
Congratulations! Aadya Patil
Aadya Patil (Grade 3) - 1st Position in MSSA U-10 Girls Interschool Chess Tournament amongst 148 participants from 50 schools across Mumbai
Congratulations ! Pavit Patwa
Pavit Patwa (Grade 2) secured 3rd position in MSSA Chess Tournament in U-8 category
Congratulations! Rishabh Yadav
Rishabh Yadav (Grade 4) secured 4th position in MSSA Chess Tournament in U-10 category
Congratulations! Akshita Tibrewala
Akshita Tibrewala (Grade 4) Runner-up in MSSA Badminton Tournament in U-10 category
U-12 Boys won Silver Medal in MSSA Football Tournament
U-12 Boys won Silver Medal in MSSA Football Tournament
Prasham Mithani
Prasham Mithani - First place U-6 & 7 in Kumite
Aadhyaan Desai
Aadhyaan Desai - 2nd position in Vaulting Table - Artistics Gymanastics State Championship
Hridaan Shah
Hridaan Shah - Second place U-8 in Kata competition
Danya Samani
Danya Samani - 1st position in Inline Free event of Roller Skating Championship
Shreya Mungekar
Shreya Mungekar - 3rd position in U-10 Mallkhamb & Rope Mallakhamb (MSSA)
Jiyaan Shah
Jiyaan Shah - 3rd position in Aamchi Mumbai Roller Championship
Hridaan Shah
Hridaan Shah - 3rd place in U-8 Akshay Kumar Kudo Tournament
Prasham Mithani
Prasham Mithani - 2nd place in U-7 Akshay Kumar Kudo Tournament
Aahna Dave
Aahna Dave - 3rd position in Inline Free event of Roller Skating Championship
Riti Chhajed (Grade 1-B)
Riti Chhajed (Grade 1-B) Unique World Record for 24 hours zigzag skating relay marathon